Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
Knihomilov list.

Vitajte na stránke knihomil.weblahko.sk v sekcii Knihomilov list.

 

Dôležitá správa!

 

Milé deti, náš knižničný maskot červík Knihomil má pre vás pripravené veľké prekvapenie.

Po dlhých rokoch čakania na odpoveď, vypísaní množstva žiadostí, zaslaní fotografií a dôkazov o tom, že v našej knižnici máme naozaj múdre, šikovné a sčítané deti, ktoré k nám chodia pravidelne, veľa čítajú a veľa vedia- dostal pozvanie do starodávnej alexandrijskej knižnice.

Kráľovná knižničných červíkov ho pozvala a dovolila mu vybrať si štyri nové deti- maličkých knižničných červíčkov, ktoré mu budú pomáhať čítať vám rozprávky, rozprávať príbehy a hrať sa s vami, pretože sám už na všetko nestačil. Podľa posledných správ, ktoré nám Knihomil zaslal knižničnou poštou, čaká kým detičky troška povyrastú a budú sa spolu s ním môcť vydať na dlhú cestu naspäť do našej knižnice. Zároveň nás požiadal , aby sme vám odovzdali jeho odkaz a prosbu o pomoc.

 

 

Milí moji kamaráti- čitatelia,

už je to dlho, čo sme sa nevideli a musím sa priznať, že mi je za vami  veľmi smutno. Detičky však rastú  pomaly a sú ešte slabé. Musia veľa čítať, aby vyrástli a zosilneli pred dlhou cestou  domov. Moje dve dcéry a dvaja synovia, ktorým som o vás veľa rozprával,  sa už nevedia dočkať, kedy budú mať príležitosť sa s vami skamarátiť. Ale ako iste viete, vo vašom ľudskom svete majú všetci nejaké mená. A preto vás chcem poprosiť, či by ste, pokým sa nevrátime, nevymysleli mená aj pre moje deti, tak, ako ste vymysleli a vybrali meno aj mne. Viem, že ste šikovné a máte radi knižky, takže verím, že mená, ktoré vymyslíte budú určite úžasné a budú sa páčiť nielen vám, ale aj mojim deťom. Ďakujem vám za pomoc, posielam pozdravy a nezabudnite čítať!

                                                                                                Váš Knihomil

 

 

Toľko Knihomil list. A teraz úloha pre vás: posielajte námety na mená dvoch dievčat a dvoch chlapcov- knižničných červíčkov. Najlepšie a najkrajšie budú vylosované a ich autori  sa stanú krstnými rodičmi červíčkov na veľkej slávnosti. Víťazi za odmenu (okrem pekných darčekov), získajú doživotné  bezplatné členstvo v našej knižnici. Vaše námety posielajte priamo cez detský web cez kolónku:  Spýtaj sa... , alebo ich môžete doručiť osobne na ktorékoľvek pracovisko Knižnice Bratislava- Nové Mesto Prípadne píšte na emailovú adresu : kbnm@kbnm.sk . Nezabudnite sa podpísať a napísať buď vašu adresu alebo telefónne číslo, aby sme sa s vami mohli skontaktovať v prípade, ak sa  Knihomilovi a jeho deťom zapáči vami vymyslené meno.

 

 

  ÚVOD (späť)

Webová stránka bola vytvorená pomocou on-line webgenerátora WebĽahko.sk

TOPlist
Tvorba webových stránok na WebLahko.sk  |  Nahlásiť protiprávny obsah!  |   Mapa stránok